Aprenem tot fent sortides

{mosimage}Aprenem tot fent sortides

Actualment, l’entorn urbà ens ofereix cada cop menys possibilitats per poder observar i experimentar amb la natura i els animals.

Aquesta manca d’oportunitats no els permet de gaudir i meravellar-se, fins i tot d’espantar-se, de l’expressió de la vida.

Cada cop els pobles que tenen camps de conreu, horts, animals de granja… queden més lluny de l’àrea metropolitana on vivim, on el paisatge que predomina és més urbanístic  i turístic.

És per aquesta raó que a l’escola Josep Guinovart, ja des de P3 fem sortides i excursions amb els nostres alumnes per tal de conèixer una altra realitat, més rural, més a prop de la  natura, de la vida animal i educar-los en l’admiració i el respecte cap els éssers vius.

Al mes de maig hem fet una sortida a una granja amb els nostres alumnes més petits, i aquí us presentem una mostra de les seves experiències: No sols vam veure els animals, també els vam donar de menjar, els vam netejar i fins i tot es deixaven acariciar.

El dia va ser ple d’activitats emocionants i vam aprendre moltes coses d’aquests animals.